The Journal of Turkish Phytopathology

The Journal of Turkish Phytopathology dergisi, Türkiye Fitopatoloji Derneği tarafından 1972 yılından beri yılda üç kez İngilizce olarak yayınlanır. Dergi de, Fitopatoloji bilim dalı içinde yer alan konularda yapılmış orijinal araştırmalar ve biyolojik gözlemler yayınlanır.

Dergide yayınlanan makaleler; Abstracts Database, Bicontrol News and İnformation, Crop Physiology Abstracts, Horticultural Science Abstracts, Maize Abstracts, Plant Breeding Abstracts, Forestry Abstracts, Field Crop Abstracts, Postharvest News and İnformation, Potato Abstracts, Nutrition and Food Science Database, Review of Plant Pathology, Organic Research Database ve Wheat, Barley and Triticale Abstracts tarafından taranmaktadır.

The Journal of Turkish Phytopathology dergisi, Avrupa Birliği (AB) içinde yer alan dokuz ülkedeki 21, ABD’de iki, Rusya ve Suriye’deki birer kurum kütüphanesine gönderilmektedir. Yine değişik ülkelerde bazı kurum ve meslek örgütleri tarafından yayınlanan 7 dergi ile de değişimi yapılmaktadır. Bunlar arasında; Netherlands Journal of Plant Pathology (Hollanda), Zeitschrift für Pflanzenkrankheiten ve Gesunde Pflanzen (Almanya), Parasitica (Belçika), Annales de l’institut Phytopathologique Benaki (Yunanistan), Acta Phytopathologica et Entomologica Hungarica (Macaristan), Karstenia (Finlandiya) ve İranian Journal of Plant Pathology (İran) dergileri bulunmaktadır.

 • Yıllık abone bedeli (2017)
  Yurt içi abonelik yıllık 60 TL
  Yurt dışı abonelik 60 €
 • Yazışma Adresi
  Türkiye Fitopatoloji Derneği
  Ege Üniversitesi Kampus PTT Şubesi
  PK:21,35102, Bornova - İZMİR
  e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
              Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
              Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  web:    http://www.fitopatoloji.org.tr